• Index
  •  » Filmy
  •  » Initial D - japońskie anime - jak dla mnie cudo

#1 2007-11-26 19:01:29

Prze93mo

Pro

377119
Skąd: D4l3k0 5tąd
Zarejestrowany: 2007-11-09
Posty: 506
Punktów :   

Initial D - japońskie anime - jak dla mnie cudo

Witam, chciałbym wam opowiedzieć, a raczej zrecenzować moje najulubieńsze japońskie anime, mianowicie Initial D.

W anime Initial D zapoznajemy się ze światem nocnych wyścigów w Japonii.  Zawody te są tak popularne, że w każdej miejscowości, w której jest jakaś stroma góra, utworzyły się zespoły ścigantów, którzy daną trasę uważają za swój teren. Bardzo często dochodzi do pojedynków pomiędzy różnymi zespołami. Jedną z grup, która objeżdża wszystkie trasy z okręgu Gunma, jest Red Suns z Akagi.

Seria I, 23 odcinki
Red Suns przybywają na górę Akina, aby wyzwać na pojedynek miejscowy zespół: Akina Speed Stars. Członkowie Speed Stars nie mają wysokich umiejętności, ale honor nie pozwala im wycofać się z pojedynku. Niestety, okazuje się, że Bunta, bo tak ma na imię kierowca który ma się ścigać, nie chce się zgodzić na udział w wyścigu. Okazuje się jednak, że Bunta nie powiedział liderowi o tym, że od pięciu lat po Akina jeździ jego syn - Takumi.
Główny bohater zakochuje się w koleżnce z klasy, Mogi. Na przestrzeni odcinków ich miłość się rozwija, aż dochodzi do pocałunku i wspólnych wakacji.
Kolejne odcinki anime pokazują nam jak Takumi coraz bardziej rozwija swoje umiejętności rajdowca oraz jak bardzo zmienia się jego podejście do wyścigów ulicznych. Finałowy wyscig rozgrywa się przeciwko lokalnemu mistrzowi Ryosuke Takahashi.

Seria II, 13 odcinków
W serii drugiej widzimy Takumiego jako już dojrzałego "driftera". Poznajemy też nowy team: Emperor, z góry Irohazaka. Szukają oni w okolicach góry Akina godnych rywali. Tutaj zaczynają się pojednyki serii drugiej. Rozpoznajemy tutaj takie samochody jak: Lancer Evo III i IV, Toyota AE86, Nissan Skyline. W jednym z odcinków Takumi rozwala silnik w swoim samochodzie, po czym ojciec reperuje go, dając nowy silnik. W ostatnich odcinkach do Akina przyjeżdża rodzeństwo, szukające pracy. Brat i siostra. Brat wyzywa Takumiego na pojedynek. Tu zaczyna się finałowa 'battle' odcinka. AE86 vs. AE86..

Seria III, film pełnometrażowy

Seria IV, 24 odcinki
Takumi wraz z przyjaciółmi zakłada drużynę, Project D. Jako pierwszy rywal staje drużyna z Nissanem GT-R34 i Mazda mx-5. Tym razem wyścigi podzielone są na dwie części. Uphill -  na szczyt góry, oraz downhill - ze szczytu w dół. Kolejnym przeciwnikiem jest Tudou School - szkoła kierowców samochodowych. Takumi pokonuje jednego z uczniów, ale oni chcą rewanżu, także przegrywają. Jest też walka AE86 vs. Suzuki Cappucino. Następnie widzimy walki z kierowcami Skyline'a R34, przez co Keisuke Takahashi niszczy swoją RX-7. Finałowi przeciwnicy to 'God hand' i 'God foot' - dwójka profesjonalnych kierowców. Seria kończy się w zaskakujący sposób.


Naprawdę polecam, chłopcom spodobają się samochody, wyścigi, rywalizacja, a dziewczynom pewnie wątki miłosne.
Pozdro.


Dla każdego prawdziwego respekt mam, Otwieram usta miasta KC czasem ze składem a czasem sam,
Dbam o wizerunek śląskiej sceny, masz problemy? Nie gadamy, rymujemy, reprezentujemy
Bez żadnej ściemy.. komponujemy bity, Kombinujemy płyty,
Skład P F K – układ niesamowity

Offline

 

#2 2007-11-27 13:08:32

Daniela

Tajny agent

Zarejestrowany: 2007-11-16
Posty: 79
Punktów :   

Re: Initial D - japońskie anime - jak dla mnie cudo

Nie oglądam, nie znam, nie lubię anime ;]


http://www.avatarsdb.com/avatars/red_hot_chili_peppers4.jpghttp://www.avatarsdb.com/avatars/good_charlotte_new.jpghttp://lostprophets.fan-sites.org/media/graphics/icons/iangoodbyetonightani.gifhttp://img223.imageshack.us/img223/1770/fantasmagorie1055770to3.jpg

Offline

 

#3 2007-12-28 14:15:48

Paulcia

* Boss *

12663998
Zarejestrowany: 2007-11-10
Posty: 646
Punktów :   

Re: Initial D - japońskie anime - jak dla mnie cudo

Eeee... co to jest ?? hehehe...nie oglądam


Admin: Co się z tymi dziewczynami dzieje ?>! Następna co nabija posty i odkopuje stare tematy. WARN i block temat.


...:::Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil::::...

Offline

 
  • Index
  •  » Filmy
  •  » Initial D - japońskie anime - jak dla mnie cudo

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.eurowizja.pun.pl www.spartaclan.pun.pl www.jaysean.pun.pl www.hoolsgame.pun.pl www.djsoul.pun.pl